Кошик
24 відгуків
Контакти
Розумне рішення
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380673104655
Мар’ян
УкраїнаЛьвівська областьЛьвівул. героев УПА, 73

Кодек H.265 і як зміняться системи відеонагляду завдяки йому.

Кодек H.265 і як зміняться системи відеонагляду завдяки йому.
Ми уважно слідкуємо за останніми технічними новинками у сфері відеонагляду і хочемо, щоб наші клієнти і партнери робили це разом з нами.
Сьогодні ми поговоримо про кодеки. Якщо ви не знаєте, то зараз широко використовується кодек H.264. Візьмемо опис технічних характеристик будь-якої IP-камери, там ми зустрінемо його однозначно. Н-264 – це кодек, який використовується досить широко, має переваги над іншим поширеним кодуванням MJPEG. Однак, прогрес не стоїть на місці, і до даного кодеку H.264 виникає декілька претензій – цей кодек добре справляється зі стисненням відео, проте при передачі відео нас може чекати неприємний сюрприз – виникає нестача пропускної здатності каналів, через які транслюється відео на пристрої клієнтів. Н.264 виявляється тут безсилим. 
Суть проблеми полягає в тому, що якщо ми візьмо, наприклад, досить потужну IP-камеру на 4Мп, при використанні кодеку Н.264 вона здатна передавати 25 кадрів за 1с зі змінним бітрейтом близько 20-35 Мбіт. Однозначно, якщо порівняти це з кодуванням MJPEG – то Н.264 пропонує чудовий результат, але якщо Ви використовуєте дві-три IP-камери, то навіть при використання кодеку H.264 – вони здатні поглинути пропускну здатність 100 Мбіт/с каналу повністю. Проблема кодеку Н.246 якраз і полягає в тому, що для відео високої роздільчої здатності, цей кодек не може забезпечити достатню ступніть стиснення, яка зберігала б допустиме навантаження на канал. Розмір відеофайлів теж вже не влаштовує. Пошуки кращої якості призвели до створення нового стандарту H.265.
Стандарт компресії H.265, він же HEVC (High-Efficiency Video Coding ― високоефективне кодування відео) ― відеокодек, який розроблено спільно Міжнародним союзом електрозв'язку ITU-T і ISO / IEC. Кодек H.265 дуже підходить для ІР-відеонагляду, оскільки економно використовує пропускну здатність каналів зв'язку. Алгоритми стиснення задіюють більше ресурсів, але вони є більш ефективними. Коли використовується кодек H.265 – є можливість підтримки обробки відео потоку до 300 кадрів/с. Вдалося зменшити розмір переданих відеоданих і збережених файлів на 40-60% у порівнянні з кодеком H.264. Навантаження на мережу знижується, а якість відео висока. H.265 передбачає роботу з відео, яке має високу роздільчу здатність – до 8К (це 33,2 МП для формату 16: 9). Тобто H.265 дозволить ставити ІР-камери надвисокої роздільчої здатності. Можливо, в недалекому майбутньому з'являться пристрої з матрицями 10, 12Мп, навіть до 20 Мп. 
Чи має недоліки кодек H.265? Якщо можна назвати це недоліком – то вимоги до обчислювальної потужності процесора зростають однозначно. Декодування відео H.265 вимагає в 10 разів більше ресурсів процесора, ніж декодування H.264.
Але переваги H.265 є однозначно вагомішими – більш висока чіткість зображення, менші вимоги до пропускної здатності каналів, економія місця при зберіганні відео, стимулювання розвитку більш високих стандартів у відеонагляді, не потрібно кардинально переробляти існуючу інфраструктуру мереж Ethernet. 
Сподіваємось, дана стаття була корисною для Вас.
facebook twitter

https://www.facebook.com/stek.company/